خرید مدرن ترین آسانسور هیدرولیک از پرشین آسانبر اطلس

 

آسانسور هیدرولیک چیست؟

آسانسور هیدرولیک به آسانسورهای گفته می‌شود که از قدرت هیدرولیک برای حرکت عمودی بین طبقات استفاده می‌کند. در این نوع آسانسور، یک سیلندر هیدرولیک (جک) و یک پمپ هیدرولیک برای حرکت کابین آسانسور به کار می‌رود.

در آسانسور هیدرولیک، سیلندر هیدرولیک یا همان جک تلسکوپی با کابین متصل است و حاوی یک روغن خاص است که در داخل آن وجود دارد. وقتی پمپ هیدرولیک روغن را با فشار به سیلندر پمپاژ می‌کند، فشار ایجاد شده باعث بالا رفتن جک تلسکوپی به طور عمودی می‌شود. با بالا رفتن سیلندر هیدرولیک یا همان جک تلسکوپی، کابین آسانسور نیز جا به جا شده و به بالا حرکت داده می‌شود.

برای پایین آمدن نیز یک سوئیچ به صورت خودکار پمپاژ روغن داخل سیلندر را قطع می‌کند که در نتیجه باعث پایین آمدن جک تلسکوپی و کابین آسانسور می‌شود.

آسانسور هیدرولیک معمولا در ساختمان‌های کم ارتفاع‌تر و مسکونی استفاده می‌شود. یکی از مزایای اصلی آسانسور هیدرولیک، عملکرد بی‌صدا و نرم آن است.

در صورت قطع برق می‌تواند تا نزدیکترین طبقه آن را هدایت کرد تا سرنشینان پیاده شوند. همچنین آسانسور هیدرولیک می‌تواند با استفاده از نیروی یک منبع تغذیه اضطراری به کار خود ادامه دهد. با این حال، نصب و نگهداری آسانسور هیدرولیک معمولا کمی پیچیده‌تر از آسانسورهای مرسوم است.

 

تاریخچه آسانسور هیدرولیکی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی،  متخصصان دریافتند که می توانند از سیستم هیدرولیک در آسانسور (آسانسور هیدرولیک) به جای سیستم کششی استفاده کنند. که هم از امنیت بیشتری برخوردار است و هم مقرون به صرفه تر است.

آسانسور هیدرولیکی حدود 60 سال پیش در صنعت آسانسور به محبوبیت دست یافت. پیش از شروع قرن 21، با ورود آسانسورهای بدون موتورخانه (MRL)، آسانسورهای هیدرولیکی با رقابت های روز افزونی روبرو شد.

از قرن 19 میلادی، آسانسورهای کابلی و هیدرولیکی آبی برای جابه جائی عمودی مورد استفاده قرار میگرفت. در سال های 1950 آسانسورهای هیدرولیکی روغنی تقریبا همزمان در آلمان و ایالات متحده آمریکا به صنعت آسانسورسازی راه پیدا کردند و بلافاصله توانستند به محبوبیت دست یابند.

در ابتدا، کاربرد آسانسور هیدرولیک اغلب برای بار بود. اما با بهبود عملکرد آن و به دلائل اقتصادی این گونه آسانسورها برای جابه جائی افراد نیز مورد استفاده قرار گرفت. دلائل اقتصادی که باعث شد این گونه از آسانسورها جایگاه بهتری را برای استفاده های عمومی تر پیدا کنند، مربوط به هزینه، ابزار و کار کم برای نصب می شد.

در ایالات متحده آمریکا، شرکت ها در دهه هفتاد میلادی آسانسورهای هیدرولیکی بیشتری را نسبت به انواع آسانسورهای کششی ساختند و در سال 1980 تولید آن ها بیش از دو برابر آسانسورهای کششی بود. نزدیک به 70 درصد آسانسورهای ساخته شده در ایالات متحده آمریکا تا سال 2000، آسانسورهای هیدرولیکی بودند.

آسانسور هیدرولیک در محیط تجاری امروز، به طور کلی در ساختمانهایی با ارتفاع هفت طبقه، پایه اصلی هستند. آنها در مقایسه با سیستمهای کششی، به ماشین آلات قابل حمل بالابر قابل توجهی نیاز ندارند.
آسانسور هیدرولیک بازار خوبی را به دلیل سطح بالای امنیت و نصب آسان در اختیار دارند.

 

 

انواع آسانسور هیدرولیک

.

آسانسورهای هیدرولیک در انواع مختلف و نمونه های متفاوتی وجود دارند که باعث میشود کاربرد آن ها نیز تغییر کند. در هر مکانی، از یکی از انواع آسانسورهای هیدرولیک استفاده میشود.

 • آسانسور هیدرولیک دونفره

آسانسورهای هیدرولیک دو نفره مناسب برای منازل و ساختمان های دوبلکس می باشند و ابعاد بسیار کوچکی دارند. آسانسورهای دونفره نیاز به فضای بسیار کمی خواهند داشت و از امنیت بالایی برخوردارند.

 • آسانسور هیدرولیک رستورانی

این نوع از آسانسورها برای رستوران هایی که بیشتر از دو طبقه هستند کاربرد دارد و به وسیله آن ها غذا و بار در بین طبقات جابجا میشود.

 • آسانسور هیدرولیک مغازه

یکی از کاربردی ترین انواع آسانسور، آسانسورهای هیدرولیک مغازه هستند که برای جابجایی افراد از آن ها استفاده میشود.

 • آسانسور هیدرولیک ویلچر بر

این نوع از آسانسورها، مناسب برای افرادی هستند که توانایی حرکت ندارند و از ویلچر استفاده میکنند. استفاده از ویلچر در هر مکانی امکان پذیر نیست به همین دلیل بسیاری از این افراد برای جابجایی در بین طبقات از آسانسور ویلچر بر استفاده میکنند.

 • آسانسور هیدرولیک فروشگاهی

از آنجایی که فروشگاه ها مساحت زیادی دارند، میتوان از آسانسور هیدرولیک فروشگاهی در این مناطق استفاده کرد.

 • آسانسور هیدرولیک ساده

این نوع از آسانسورها به دلیل قیمت پایینی که دارند جزو پرطرفدارترین آسانسورها محسوب میشوند و در بسیاری از مکان ها از آن ها استفاده میشود.

 • آسانسور هیدرولیک متحرک

آسانسورهای متحرک نیز بسیار پرطرفدار هستند اما از قیمت بالاتری نسبت به مدل های دیگر برخوردارند.

 

آسانسورهای هیدرولیکی پرشین آسانبر اطلس

 

آسانسور مسافری با قیمت مناسب و قابل اطمینان

 

طراحی آسانسور هیدرولیک

طراحی آسانسور هیدرولیک بسته به نیازهای ساختمان و شرایط خاص ممکن است متفاوت باشد. با این حال، به طور کلی طراحی آسانسور هیدرولیک شامل عناصر زیر می‌شود:

 • سیستم سیلندر هیدرولیک: این سیستم شامل سیلندر هیدرولیک است که دارای روغن خاصی درون آن است. سیلندر در نقطه اتصال آن با کابین آسانسور نصب شده است و در طی عملکرد آسانسور به صورت عمودی حرکت می‌کند.
 • پمپ هیدرولیک: پمپ هیدرولیک برای پمپاژ روغن درون سیلندر و ایجاد فشار لازم برای جابجایی سیلندر به کار می‌رود. پمپ هیدرولیک معمولا با استفاده از موتور برقی که با انرژی برق تامین می‌شود، عمل می‌کند.
 • صفحه کنترل: صفحه کنترل آسانسور مسئول کنترل حرکت و سرعت آسانسور است. این صفحه معمولا در همان پنل کابین آسانسور قرار دارد و توسط افراد برای انتخاب طبقه مورد نظر استفاده می‌شود.
 • سیستم ایمنی: آسانسورهای هیدرولیک باید دارای سیستم ایمنی مناسب باشند. این سیستم شامل ایمنی ضد سقوط، سیستم ایمنی برای درب‌ها، سنسورهای حضور، سیستم آتش‌نشانی و سایر ویژگی‌های ایمنی است که به منظور جلوگیری از وقوع حوادث و ایمنی افراد استفاده می‌شود.
 • کابین آسانسور: کابین آسانسور بخشی است که افراد یا بار را در خود حمل می‌کند. طراحی کابین آسانسور باید طوری باشد که به افراد اجازه دهد به راحتی و با امنیت به مقصد مورد نظر برسند.
 • تجهیزات مختلف: این تجهیزات معمولا در همه انواع آسانسور به کار می‌روند و ممکن است شامل مواردی همچون موتور برقی، آهن‌کشی، سیستم تروموتور و… شود.

در طراحی آسانسور هیدرولیک باید استانداردهای ایمنی لازم را به منظور حفاظت از سلامت و ایمنی افرادی که از آسانسور استفاده می‌کنند، رعایت کرد.

مشخصات فنی انواع آسانسور هیدرولیک

 • ظرفیت: حداکثر 5000 پوند
 • ارتفاع سفر: تا 80 فوت
 • سرعت: 150 فوت در دقیقه
 • درایو: بازیگر مستقیم / 1: 2 Roped


نوع معمولی:
 این نوع از آسانسورهای هیدرولیکی، از سیلندرهای زیرزمینی استفاده می‌کند و برای ساختمان‌های کم‌ارتفاع ۲ تا ۵ طبقه(گاهی تا ۸ طبقه) بسیار مورد استفاده است. سرعت آسانسور هیدرولیکی در حدود یک متر در ثانیه است.

نوع بدون حفره (Holeless): این نوع از آسانسورهای هیدرولیکی، در سال‌های ۱۹۷۰ توسعه ‌یافت و از سیلندر روی زمین استفاده می‌کند. این تغییر کاربری باعث تغییر در قیمت و ایجاد کارکرد بهتر محیطی برای ساختمان‌های دو الی چهار طبقه شده است.

نوع Roped: در  این مدل از آسانسورها جک و یا پیستون از طریق سیم بکسل به کابین متصل شده است.

آسانسورهای هیدرولیک از پمپ فشار روغن، موتور و شیر صنعتی برای راندن روغن به درون سیلندر و پیستون استفاده می‌کند که در نتیجه‌ی آن اتاقک آسانسور به حرکت در می‌آید.

ویژگی های آسانسور هیدرولیک

 • آسانسورهای هیدرولیکی بدون اینکه به گاورنر نیاز داشته باشد به سامانه ایمنی ضد سرقت مجهز هستند.
 • آسانسورهای هیدرولیکی را می توانید در مکان هایی با چاله کم ارتفاع نصب کنید.
 • برای نصب این نوع آسانسورها نیازی به ساختن موتورخانه در بالای چاهک آسانسور نیست.
 • حتی در مکان هایی که چاه و چاله آسانسور پیش بینی نشده می توانید آسانسور هیدرولیک را نصب کنید.
 • حرکت سریع، نرم و بی صدا
 • فقط در هنگام بالا رفتن، آسانسور برق مصرف می کند. به همین دلیل در مصرف انرژی بسیار باصرفه است.
 • جهت حمل کابین، مجهز به کاراسلینگ می باشد.
 • برق مورد استفاده تک فاز یا سه فاز است.

پرشین آسانبر اطلس مجری و متخصص آسانسورهای هوم ليفت و هيدروليک در بيشتر ويلاها در شمال كشور 

آسانسور هیدرولیک خانگی

آسانسور هیدرولیک خانگی به طور خاص برای استفاده در منازل، ویلاها و ساختمان‌های مسکونی کوچک طراحی شده است. این نوع آسانسور در فضای داخلی خانه‌های دوبلکس و تریبلکس نصب می‌شود و به ساکنان خانه امکان می‌دهد تا به راحتی و ایمنی بین طبقات حرکت کنند.

آسانسور هیدرولیک خانگی معمولا ابعاد کوچکتری نسبت به آسانسورهای دیگر (مانند آسانسور هیدرولیک باربر) دارد و برای تعداد کمی مسافر (4 نفر) و بار سبک مناسب است.

نصب آسانسور هیدرولیک خانگی در ویلاها بسیار مرسوم است! این نوع آسانسورها معمولا به صورت پانوراما نصب می‌شوند که جلوه‌ای زیبا و شیک به فضای داخلی ویلا می‌بخشد. کابین این نوع آسانسورها را می‌توان به صورت گرد و یا چند ضلعی طراحی کرد.

مزایای آسانسور هیدرولیک

 

آسانسورهای هیدرولیک معمولا از جهات مختلف با آسانسورهای کششی مقایسه می‌شوند و مزایا و معایب آنها با هم مقایسه می‌شود. 

– آسانسورهای هیدرولیک قابلیت نصب شیشه در سه وجه کابین آسانسور را دارند و برای مراکز تجاری و اداری، ساختمان‌های قدیمی و … را دارند.

– ازآنجایی ‌که در آسانسور هیدرولیک در حرکت رو به پایین از نیروی جاذبه به جای کارکرد موتور استفاده می‌شود، مصرف انرژی بسیار کاهش می‌یابد و آسانسور با سرعت بالایی به سمت پایین حرکت می‌کند.

از سوی دیگر در هنگام قطع برق، در صورت رفتن به سمت پایین می‌توان از آسانسور تا طبقه همکف استفاده کرد.

– آسانسور هیدرولیک بهترین و مؤثرترین وسیله برای حمل بارهای سنگین است، این نوع آسانسور توان و نیروی بالا برنده قوی و راندمان مکانیکی کم هزینه دارد.

-برای ساختمانهای تجاری و مسکونی ​​ساخته شده است.

– ازآنجایی‌که در این نوع آسانسور از تجهیزاتی مانند وزنه استفاده نشده است، در صورت بروز حوادثی مانند زلزله این وسیله ایمنی بالایی داشته و جان مسافران آن در امان است.

– عدم نیاز به حفر چاه آسانسور در این آسانسورها، آن‌ها را مناسب برای اجرا در ساختمان‌های قدیمی و تاریخی مانند موزه‌ها و … کرده است زیرا این آسانسور سازه‌ای خود ایستا است.

– عدم نیاز به اتاق آسانسور در پشت بام و امکان افزایش یک طبقه به آسانسور (پشت بام) مناسب برای ساختمان‌هایی که روف گاردن دارند.

– عدم نیاز به فضای زیاد برای کابین، از مزایای بسیار خوب برای ساختمان‌های با فضای مشاع کم است.

– صدای حرکت این آسانسور بسیار کم است و مزاحمتی برای واحدهای مجاور کابین آسانسور ایجاد نمی‌کند؛ که به دلیل خاموش بودن موتور آسانسور در حرکت رو به پایین است. همچنین خرابی و نیاز به تعمیر در آسانسورهای هیدرولیک پایین است.

– ازآنجایی‌که آسانسورهای هیدرولیک با نیروی فشار روغن کار می‌کنند و تجهیزات فلزی آن با روغن پوشانده شده‌اند، در مکان‌های مرطوب مانند مناطق شمالی و جنوبی کشورمان استفاده از آن‌ها بسیار ایده آل است.

– به دلیل نبود موتورخانه در آسانسور هیدرولیک، برای نجات افراد درون آسانسور، نیاز به رفتن به بالاترین طبقه نیست و سرعت عمل بیشتری وجود دارد.

– به دلیل اینکه رابط بین جک و پاور یونیت تنها یک شلنگ پلاستیکی است، می‌توان موتور را در پایین‌ترین طبقه و در جایی که به اصطلاح پرتی ساختمان محسوب می‌شود، جایگذاری کرد. به یاد داشته باشید که به ازای هر ۱۰ متر شلنگ، ۱ بار افت فشار خواهید داشت بنابراین دقت کنید که موتور را به لحاظ قدرت درست انتخاب کنید.

– کاهش خطر سقوط کابین به دلیل استفاده از جک و افزایش ایمنی

– برخورداری از حرکت یکنواخت و بدون صدا

– هم تراز شدن کابین در طبقات و توقف ملایم تر

– حرکت رو به پایین کابین با کمک موتور خاموش و نیروی ثقل

– طول عمر زیاد قطعات و استهلاک کم به دلیل کاهش قطعات متحرک

– افزایش ایمنی برای نصب و سرویس به وسیله حذف یا کاهش قطعات دوار

– افزایش ایمنی وپیشگیری از خط برق گرفتگی به وسیله قرار دادن الکتروموتور غوطه ور در مخزن پاوریونیت

– کاهش گرمای محیط موتورخانه از طریق خنک شدن الکتروموتور توسط روغن

معایب آسانسور هیدرولیکی

قدرت مورد نیاز برای موتور آسانسور هیدرولیکی بیشتر از آسانسورهای کششی است. بنابراین برای انتقال برق به موتورخانه باید از کابل‌های برقی که متناسب با قدرت موتور است، استفاده شود. این امر مانع افت ولتاژ برق می‌شود.

– انرژی پتانسیل آسانسورهای هیدرولیکی در هنگام پایین آمدن تبدیل به انرژی جنبشی شده و بخشی از آن به حرارت تبدیل می‌شود که این امر درجه حرارت روغن را بالا می‌برد.

– هزینه نصب و نگهداری، یکی از مسائل قابل توجه در اغلب سیستم‌های هیدرولیکی است. در سیستم جک مدفون که نیازمند حفر چاله‌های عمیق است، سوراخ کردن زمین برای نصب آسانسور، احتمال خطر برخورد با موانع زیر زمینی را در پی دارد و هزینه‌های جانبی بر عهده خریدار می‌گذارد.

– به دلیل آنکه در آسانسور هیدرولیکی از جک استفاده می‌شود، محدودیت در ارتفاع وجود دارد. مقدار این محدودیت در جک‌های مستقیم ۲۲ متر و محدودیت ارتفاع مفید برای جک‌های غیرمستقیم به ۲۸ متر می‌رسد.

– حداکثر سرعت در آسانسورهای هیدرولیک ۱ متر است و این در حالی است که به تازگی شرکت میتسوبیشی در آسانسور کششی به سرعت ۲۴ متر بر ثانیه هم رسیده است و پس از آن شرکت کانه با ۱۷ متر بر ثانیه توانسته‌اند به پیشرفت‌های چشمگیری برسند.

– امکان ایجاد چاله آسانسور جهت نصب جک مستقیم از زیر، که اگر این امکان فراهم نباشد، نصاب به زحمت می‌افتد و باید طی مراحل سخت‌تر و طولانی‌تری آسانسور هیدرولیکی را راه اندازی کند.

نحوه کلی کار آسانسور هیدرولیک

آسانسور هیدرولیک از روش کار بسیار جالبی برخوردار می باشد که در این تجهیزات به جای استفاده از پمپ فشار روغن، از موتورهای الکتریکی استفاده می شود. این مدل از آسانسورها به دلیل داشتن سیستم جک هیدرولیکی و کادر وزنه، به موتورهای بسیار قدرتمندی نیاز دارد که بتواند انرژی مورد نیاز خود را تامین کند.

آسانسور هیدرولیک مانند هر بالابر دیگر، چندین نحوه برای استفاده دارد. نحوه کار آسانسور هیدرولیک به این صورت است که موتور در پاورپوینت بالابر بچرخد، تا دستگاه تلمبه، بتواند روغن را از مخزن به سیلندر پمپاژ نماید و گنجایش سیلندر مالامال شود.
تا روغن با فشاری که در آن زیاد می‌گردد، کابین و پیستون به طرف بالا، جا به جا شود و زمانی که بالابر به طبقه مورد نیاز رسد، سیستم مرکزی که در‌این بالابر در نظر گرفته شده می باشد.

به موتور آسانسور هیدرولیک برای قطع کردن روغن، سیگنالی فرستاده و آنگاه کابینت بالابر در طبقه می ‌ایستد.
برای پایین آمدن بالابر نیز  به همین پروسه پیش می ‌رود و هنگامی که کابین پایین می‌ آید، سیستم مرکزی آن، به روزنه سیگنال داده و آن گاه حرکت آروم تر صورت گرفته و با سنگینی کابین، پیستون به سیلندر فشار داده و روغن از روزنه به مخزن باز گردیده و مکانیسم مرکزی فرمان بسته کردن را به روزنه داده و کابین می‌ ایستد.

موتور و پمپ هيدروليک

وظیفه موتور الکتریکی، به تکان درآوردن پمپ روغن هيدروليك مي باشد. تعیین پمپ و هیدروموتور الکتريکي و بصورت كلي پاوريونيت به عامل های زیادی بستگی داشته که بعضی از آن ها عبارتند از :

 • ظرفيت آسانسور
 • تراول آسانسور
 • سرعت مناسب
 • تعداد و قطر سيلندر هيدروليک
 • سيستم تعليق و اتصال جک به آسانسور
 • برق مورد نياز پاوريونيت بر حسب ظرفيت و ساير عامل ها، تک فاز و يا سه فاز مي باشد.

اجزای آسانسورهای هیدرولیکی

آسانسورهای هیدرولیکی دارای انواع مختلفی هستند که معمولا قطعات ثابتی در بین آن ها مشترک است که عبارتند از:

تانک: تانک یکی از قطعات مهم آسانسور است که از اجزایی مانند پمپ، دریجه و مخزن تشکیل شده است. هر کدام از این قطعات در عملکرد صحیح دستگاه موثرند.

جک: جک موجب میشود که انتقال روغن به قطعه ای به نام پیستون به خوبی انجام شود.

پیستون: پیستون قطعه ای است که بر اثر فشار سیلندر به آن موجب حرکت آسانسور خواهد شد.

کنترل کننده: همانطور که از نام این قطعه پیداست کنترل کننده سرعت آسانسور است. این قطعه در کنار تانک قرار گرفته است.

نصب آسانسور هیدرولیک

آسانسور هیدرولیک ایمن‌ترین نوع آسانسور خانگی، و همچنین قابل اطمینان‌ترین آسانسور در مواقع اضطراری مانند آتش سوزی و زلزله است.

نصب آسانسور هیدرولیک شامل کاهش فضای نصب مورد نیاز در داخل خانه، یا احتمالاً اضافه کردن فضای بیرونی خانه برای چاهک و سیم کشی مناسب آسانسور است. در نصب آسانسورهای هیدرولیک باید استانداردهای مشخصی رعایت شود، لذا انتخاب یک شرکت با تجربه در این ضمینه ضروری است.

آسانسورهای هیدرولیکی ایمنی و قابلیت اطمینان را تضمین می‌کنند. آسانسورهای هیدرولیک دارای نگهداری ساده و کاهش زمان نصب، راه حلی مقرون به صرفه و ایده آل برای ساختمان های مسکونی است

قیمت آسانسور هیدرولیک

برای افرادی که مشکلات حرکتی دارند، آسانسور خانگی هیدرولیک یک سرمایه‌گذاری طولانی مدت عالی است، که امکان دسترسی به تمام اتاق‌ها را بدون تحمل فشار پله‌ها فراهم می‌کند.

از طرف دیگر، آسانسور خانگی هیدرولک به عنوان یک خرید لوکس، سطح راحتی و آسایش را برای صاحبان خانه‌های دو یا سه طبقه، با قیمت مناسب فراهم می‌کند.

اما قیمت آسانسور هیدرولیک چقدر است؟ چه به دنبال قیمت آسانسور هوم لیفت باشید، چه برای یک پروژه ساختمانی یا بازسازی بخواهید شرایط زندگی موجود خود را تطبیق دهید، قیمت آسانسور هیدرولیک می‌تواند از شرکتی به شرکت دیگر بسیار متفاوت باشد.

به عنوان مثال، یک شرکت آسانسور ممکن است قیمت آسانسور هیدرولیک ارزان قیمتی را به شما ارائه دهد اما از قطعات بی کیفیت در مونتاژ استفاده کند. همچنین انواع مختلفی از آسانسور‌های هیدرولیک در بازار وجود دارد، بنابراین قیمت آسانسور‌های هیدرولیک و قیمت آسانسور‌های دیگر به کیفیت قطعات به کار رفته در آسانسور و موارد مختلف دیگری بستگی دارد.

طراحی آسانسور هیدرولیک

این نوع آسانسور در اشکال گوناگون طراحی می‌شوند که برخی از فواید زیر را در بر می‌گیرد:

 • برای ساختمان‌های تجاری کم ارتفاع تا متوسط ​​طراحی شده‌اند
 • امکان حمل مسافر، خدمات و بار را دارد
 • امکان باز شدن در‌های جلو، عقب و جانبی را فراهم می‌کند
 • انعطاف‌پذیری در طراحی برای کاربری‌های مختلف
 • قابل اجرا با تکنولوژی MRL یا روملس
 • امکان طراحی سفارشی و گزینه‌های زیبایی‌شناسی پیکربندی شده بر اساس بودجه کارفرما

خرید آسانسور هیدرولیک

همانطور که قبلا اشاره کردیم، طراحی و ساخت آسانسور هیدرولیک نیاز به تجربه و اطلاعات کافی در این زمینه می‌باشد. با خرید آسانسور هیدرولیک از شرکت‌های با سابقه، خرابی‌های احتمالی در آینده را کاهش می‌دهید که در نهایت به صرفه جویی در هزینه‌های نگهداری آسانسور شما می‌شود.

شما می‌توانید برای خرید آسانسور هیدرولیک با کارشناسان شرکت الماس آسانسور در ارتباط باشید تا بهترین گزینه‌ها را برای ساختمان، و نوع کاربری به شما پیشنهاد دهند.

موتور آسانسور هیدرولیکی

آسانسور‌های هیدرولیک به مقدار قابل توجهی انرژی برای بالا بردن کابین نیاز دارند، به همین دلیل است که معمولاً در ساختمان‌های بلند استفاده نمی‌شوند. سرعت آسانسورهای هیدرولیک معمولا کمتر از نمونه‌های مشابه است.

موتور آسانسور هیدرولیک را می‌توان در انواع گوناگون استفاده کرد، اما انواع روملس از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. در این نوع آسانسورها نیازی به ساخت موتورخانه نیست. همچنین مصرف انرژی این نوع آسانسور بسیار پایینتر از نمونه‌های مشابه است.

سرعت آسانسور هیدرولیک

آسانسور‌های هیدرولیک اغلب در ساختمان‌هایی یافت می‌شوند که تا پنج طبقه ارتفاع دارند، زیرا با سرعت کمتری نسبت به انواع دیگر آسانسور‌ها کار می‌کنند. حداکثر 45 متر بر دقیقه یا کمتر.

یکی دیگر از دلایل محدودیت ارتفاع آن‌ها این است که برای بالا بردن چندین طبقه کابین آسانسور انرژی زیادی لازم است. برای رسیدن به طبقات مرتفع با آسانسور هیدرولیک، به سیلندر و جک بلندتری نیاز دارید.

جک آسانسور هیدرولیک

جک هیدرولیک یکی از اصلی‌ترین اجزار آسانسور هیدرولیک می‌باشد. تفاوت بین بالابر کششی و هیدرولیک مشخص است. آسانسور‌های کششی از یک موتور الکتریکی استفاده می‌کنند تا کابل‌های فلزی سنگین و قرقره‌ها و وزنه‌های تعادل را به حرکت در می‌آورد.

در مقابل، آسانسور‌های هیدرولیک از موتور‌های الکتریکی، برای به حرکت درآوردن یک جک هیدرولیک (شامل پیستون‌های پر از مایع هیدرولیک که در داخل یک سیلندر قرار دارند) برای بالا بردن کابین آسانسور استفاده می‌کنند. جک‌های هیدرولیک فاقد سرعت بالایی هستند، اما همین دلیل باعث صرف انرژی بسیار کمتری در آسانسور می‌شود و با صرفه اقتصادی آن جبران می‌شود.

 آسانسور‌های دارای جک هیدرولیک زمان و هزینه کمتری برای نصب نیاز دارند، هزینه تعمیر و نگهداری کمتری نیاز دارند و فضای کمتری را در ساختمان‌های با ارتفاع کم یا متوسط ​​اشغال می‌کنند. با این حال، چنین آسانسور‌هایی کمی پر سر و صداتر از آسانسور‌های کششی هستند.

قوانین و شرایط جدید و اجباری جهت طراحی ساختمانی آسانسورهای هیدرولیکی

 • ابعاد شفت آسانسور حداقل 160 × 160
 • ارتفاع ایستگاه آخر ) اورهد ( حداقل 80 / 3 سانت
 • عمق چاهک آسانسور حداقل 140 سانتی متر
 • دیوار چینی ها پشت ناودانی ها با فاصله 4 سانتی متر
 • ابعاد موتورخانه آسانسور حداقل 2 × 1 متر به ارتفاع حداقل 2 متر.دارای درب فلزی قفل حیاطی بازشو به سمت بیرون به عرض حداقل 70 سانتی متر. موتور خانه حتما تمیز دارای روشنایی و پریز باشد.
 • تامین 200 لوکس روشنایی برای موتورخانه و پاگرد آسانسور
 • اجرای تلفن در موتورخانه کابین و چاهک آسانسور
 • دیواره چاهک آسانسور حتما تمیز،سیمان کاری بدون حفره و تمامی اجزاء آسانسور ضدزنگ خورده و تمیز باشد.
 • دربالای چاهک آسانسور حتما یک تهویه به پشت بام باید داشته باشیم.) ابعاد دریچه تهویه 40 × 40 )
 • کف چاهک آسانسور حتما تمیز،محکم، دارای سکوی محکم ضربه گیر باشد.(با هماهنگی نصاب آسانسور )